Güzellik Tacının Sahibi Van Kedisi Su Oldu


Hepimizin çok sevdiği Van Kedileri; kar beyazı yumoş kürkleri, pofuduk kuyrukları ve farklı renkteki gözleriyle bilinen, güzel kedi cinslerindendir. Arkadaş canlısı tavırları ve aslan gibi yürüyüşleriyle yerli yabancı bütün kediseverlerin kalbine taht kurarlar. Aynı zamanda da melezleştirilmeyen nadir ırklardan biri olma özelliğine sahiptirler.

Bu büyüleyici özelliklerini borçlu oldukları güzellikleri geçen haftalarda İstanbul’da düzenlenen "Uluslararası Mutlu Kediler Güzellik Yarışması" tarafından da tescillendi.

Su ve Başak isimli iki dünya güzeli kardeş, Uluslararası Mutlu Kediler Güzellik Yarışması'nda, 15 farklı ülkeden 200 ayrı cinsin katılımıyla birlikte podyuma çıkarak Türkiye’yi temsil ettiler.

Tüm güzelliği ve zarafetiyle jüriden en çok puanı toplayan kedi Su, dünyanın en mutlu ve en güzel kedisi olarak uluslararası düzenlenen törenle taç giydi.

Su ve diğer süperstar yarışmacı kardeşi Başak, Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesinde kurulan Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi koruması altında birlikte yaşıyorlar. Bu merkez kurulduğundan beri Van kedisi ırkının devamlılığı ve saflığını korumak için çalışmalar gerçekleştiriyor.


60 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?