Binlerce Hatıra Bırakan “Huysuz” Kedi Hayata Gözlerini Yumdu


Tartışmasız internetin en popüler kedisi Huysuz Kedi (#GrumphyCat) geçtiğimiz günlerde 7 yaşında aramızdan ayrıldı.

Çok sevilen yumoş kediciğin ailesi, ölümünü Twitter sayfalarından duyurdular. Huysuz Kedi’nin sahibi Tabatha Bundesen “Sevgili Huysuz Kedi’mizin aramızdan ayrılışını duyurduğumuz için inanılmaz üzgünüz.” dedi.

En iyi veterinerlerin yanı sıra ona bütün sevgisiyle bakan ailesine rağmen, Huysuz Kedi son zamanlarda idrar yolu enfeksiyonuyla savaşıyordu ve maalesef bu amansız rahatsızlığın üstesinden gelemedi. 14 Mayıs sabahı annesi Tabatha’nın kollarında huzur içinde hayata gözlerini yumdu.

Arizona Morristown’da yaşayan Bundesen ailesi paylaştıkları duyuruda şunları yazdı:

“Huysuz Kedi ailemizin bebeği ve çok değerli kedisi olması haricinde, dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın da yüzünü güldürürdü. Patili dostumuzun ruhu, onu sevenler sayesinde yaşamaya devam edecek.”

Huysuz Kedi, gerçek adıyla Tartar Sos’un (Tardar Sauce) kedi cüceliği denilen bir rahatsızlığı vardı. Sahibine göre, onu diğer kedilerden ayıran yüz ifadelerine ve minik boyutuna bu şekilde sahip olmuştu.

Huysuz Kedi, Tabatha’nın kardeşi Bryan 2012'de internet üzerinden onun hoşnutsuz tiplemelerini paylaştığı zaman ünlü olmuştu. Bir sürü internet kullanıcısı orijinal fotoğrafa Huysuz Kedi’nin fotoşoplu fotoğraflarıyla karşılık verdi ve 48 saat içerisinde 1 milyon görüntülemeye ulaştılar. Aynı gün Tartar Sos’un ailesi onun videolarını da internete koydu. Çünkü kimse Huysuz Kedi’nin gerçekte böyle göründüğüne inanmamıştı.

Huysuz Kedi’nin popülerliği Austin, Teksas’ta yapılan bir festivale katılmasıyla resmileşmiş oldu. Bir sürü hayranı onunla fotoğraf çektirebilmek için saatlerce sıra bekledi ancak Huysuz Kedi çoğunu görmezden geldi. CNN, Huysuz Kedi’yi “Festivalin en büyük yıldızı” olarak ilan etti.

Huysuz Kedi o kadar büyük bir fenomen oldu ki, çeşitli sanat projelerine, parfümlere, değişik ürünlere, spor ayakkabılara, çizgi romanlara ve hatta bir kahveye “Grumppuccino” adı verilerek ilham oldu.

Ünlü bir kedi maması markası için resmi “sözcü kedi” olarak seçildi ve hatta Amerika’nın Today ve Good Morning America gibi çok büyük TV programlarına çıktı.

Geçen sene ABD’li bir kahve şirketi, Bundesen ailesine Huysuz Kedi’nin görselini kullanabilmek için 710.000 dolarlık bir anlaşma teklif ettiler.

Huysuz Kedi hayata gözlerini yumduğu zaman Twitter’da 1.5 milyon, Instagram’da 2.4 milyon ve Facebook’ta 8.5 milyon hayranı vardı.


43 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?