Dünyanın İlk “Uzayda” Gömülen Kedisi


Steve Munt, kedi aşkının gerçek olduğunu kanıtlayan bir isim. Sahibi olduğu ve çok sevdiği kedisi yumoş Pikachu, çok uzun süredir diyabetle verdiği savaşı kaybetmiş ve bedeni geçen günlerde yakılmış.

Patili dostlarımızı toprağa gömmek genelde evcil hayvan sahipleri tarafından tercih edilirken, Steve bu fikre karşı gelip sevgili Pikachu’sunu ebediyete uzayda uğurlamaya karar vermiş.

Pikachu, Steve’in emekliliğinden sonra evlat edindiği 7 kedisinden biri ve hepsinin arasında göz bebeğiymiş. Steve’in kedisinin tarihte bir ilk olacak bu uzayda gömülme seremonisi, benzer törenler düzenlemiş olan Celestis Pets ile birlikte organize edilecekmiş.

Yabancı basında çıkan haberlere göre Pikachu’nun son yolculuğu 5000$’a mal olacakmış. Steve, GoFundMe üzerinden oluşturduğu bir kampanya ile bağış topluyor. Steve’in patili dostunun Dünya yörüngesindeki cenazesi ise önümüzdeki 18 ay içinde gerçekleşecek.

Patili dostunu ebediyete uğurlamaya hazırlanan Steve yaptığı açıklamada; “Pikachu’nun ilk olmasını ve bu dünyaya bir kaşif olarak veda etmesini istedim. Aynı zamanda dünyaya bir kedinin de en az minnettarlık duyulan bir köpek kadar değerli olduğunu göstermek istiyorum. Pikachu bir kahraman ve ben de onu onurlandırıyorum.” demiş.


168 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?