FORD’UN GÜRÜLTÜ ENGELLEYEN ÖZEL KÖPEK KULÜBELERİ KÖPÜŞLERİ STRESTEN UZAK TUTUYOR


Hayatınızda hiç köpek sahibi olduysanız, havai fişek gibi ani ve yüksek ses karşısında bu tüylü dostlarımızın ne kadar endişeli davrandıklarına ve korktuklarına şahit olmuş olmalısınız.

Duyma yetileri insanlardan üç kat fazla olan köpeciklerin sinir sistemleri; havai fişekler, gök gürültüleri ve benzeri seslerde aşırı bir tetikleme yaşar ve biz dostlarımızı böyle durumlar karşısında kulakları yerde, tir tir titrerken buluruz.

Ford, köpeciklerimizin stressiz geceler geçirmeleri veya gün içerisinde korktuklarında sığınacakları gerçek bir yuva deneyimi yaşamalarına yardımcı olacak bir ürün geliştirdi: Yüksek sesleri filtrelemek için gürültü engelleyici teknoloji kullanan özel bir köpek kulübesi.

Ford Sessiz Kulübe prototipi, yuvayı sessiz tutmak için Edge Crossover ve Fusion Sedan da dahil olmak üzere bazı Ford otomobillerinde kullanılan gürültü önleyici teknolojiyi kullanıyor.

Sistem, gürültü engelleyici kulaklıklarda kullanılan teknolojiye benzer şekilde çalışıyor - yani yüksek seslerin frekanslarını toplayan harici mikrofonlar ve yuvanın içerideki sert sesleri iptal eden karşı frekans yaymakla sorumlu hoperlörler - patilerimizi korumak için hazır. Bunlara ek olarak, bu ileri teknoloji köpek kulübesi, kısmen ses emilimine yardımcı olan mantar malzemesinden yapılmış.

Maalesef, bu tasarım hala bir konsept olsa ve yakında satışa sunulmayacak olsa da gelişmeler umut verici.


30 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?