Antalya'da İki Kedisiyle Bisiklet Süren Adam Fenomen Oldu


Antalya'da makine mühendisi Aras Keleş, iki İran kedisi ile bisikletle şehri gezerek çektiği resimlerden sonra sosyal medyada fenomen oldu

30 yaşındaki Keleş, İstanbul’dan 2 yıl önce Antalya’ya taşınmış. Latte ve Duman isimli iki kedisiyle birlikte bisiklete binmekten hoşlanan Keleş, Anadolu Ajansı’n haberine göre; bir röportajında kedilerinin de en az insanlar kadar gezip manzara izlemekten hoşlandığını ifade etmiş.

Bütün şehri yürüyerek gezmek zor olduğundan, bir kedisini bisikletin sepetine diğerini ise omzuna alarak bisiklet süren Keleş;

"Kedilerim için bir gezi olduğu kadar, benim için de spor (bu aktivite). Onları dışarıya çıkarmadığımda strese giriyorlar. Bisikleti görünce Duman sepete atlıyor, Latte ise omzuma tırmanıyor." şeklinde konuşmuş.

Bazen insanların onu durdurup Latte ve Duman’la fotoğraf çektirmek istediklerini söyleyen Keleş, ona kedilerin hareketli bir bisiklette bulunmasının güvenli olup olmadığını da sorduklarını belirtmiş.

Kedileri bisiklet üzerinde tutmak için çok çaba sarf etmediğini vurgulayan Keleş, çok genç yaşlardan beri bu şekilde seyahat etmeye alışkın olduklarını söylemiş.

Keleş, “Yolculuğumuzu, hayvan severliğin bir sembolü olarak görüyorum. Bu, bizi [böyle] gören bazı insanlarda, hayvan sevgisini tetikliyor. Ben de mutlu oluyorum." demiş.


111 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?