Robot bir Köpeği Sevebilir Misin?


Sony'nin robot köpeği, "yapay zeki" Aibo Amerika lansmanına hazır.

Robot Köpek Aibo; bulut tabanlı bir yapay zeka altyapısı, derin öğrenme yeteneği ve çok çeşitli (ses ve görüntü) sensörleri ile etkileşime girdiği tüm yüzleri öğrenme ve tekrar karşılaştığı zaman tanıma özelliğine de sahip.

Yapay zeka aynı zamanda Robot Köpek Aibo'nun günlük etkileşimler aracılığı ile kendi özgün karakterini geliştirmesini de sağlıyor. En basit şekliyle ifade etmek gerekirse; Robot Köpek Aibo hangi hareketinin sahibine neşe verdiğini, hangi hareketlerin sahibini kızdırdığını öğrenebiliyor. Bu da şu anlama geliyor; herkes aynı Robot Köpek Aibo'yu satın alıyor fakat zaman içerisinde kendi Robot Köpek Aibo'nuzla kurduğunuz ilişki, kendi köpeğinizi eşsiz bir arkadaş haline getiriyor.

Robot Köpek Aibo aileleri ise köpeklerinin duygu ve düşüncelerini; göz, kulak ve kuyruk hareketlerinden ve iletişimde kullandığı farklı ses ve yanıp sönen ışıklardan anlayabiliyorlar.

Robot Köpek Aibo, satışı başlamadan, Aibo ailesi olma hissini keşfetmek isteyenler için 24 Ağustos-14 Ekim tarihleri arasında Sony Square NYC’de sergileniyor.

Gelecek Eylül ayında satışa çıkacak Robot Köpek Aibo’nun - üç yıllık AI Cloud servisi, oyuncakları ve şarj istasyonu dahil - fiyatının yaklaşık 2899$ olacağı tahmin ediliyor.

#Sony #RobotKöpek

28 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?