Kedinizin Dışkısını Yüzünüze Sürer Miydiniz?


Hem de üzerine 5000$ vermeniz gerektiğini söylesek?

Hermetise markası, sağlıklı ve yaşlanmayan bir cilt vaadi ile yarattığı, etkin madde olarak içerisinde kedi dışkısı içeren Hermetise Kopi Luwak Anti-Kirlilik Cilt Aydınlatıcı Tedavi paketini, 5,000$’a piyasaya sürülmüş.

Yapılan tanıtımlara göre bu serideki cilt bakım ürünlerinin etken maddesi, dünyanın en lüks kahvesi olarak bilinen, Kopi Luwak'tan elde ediliyor.

Kahve çekirdeği yemeyi çok seven Kopi Luwak adlı vahşi kedi, yediği çekirdekleri düzgün bir şekilde sindiremiyor. Bu şekilde kedinin vücudunda özel bir fermantasyon sürecine giren çekirdekler, dışkı olarak vücuttan atıldıktan sonra çiftçiler tarafından toplanıyor, yıkanıyor, kurutuluyor ve kavuruluyor. Elde edilen dünyanın en pahalı kahvesi oluyor.

Daha sonra bu kahveden, Hermetise Kopi Luwak Anti-Kirlilik Oksijen Aydınlatıcı cilt bakım ürünlerinde kullanılan etken madde, laboratuvar ortamında ayrıştırılıyor.

Yeni ürün çıkartmak için farklı etken maddeler aramak gayet normal fakat işin içerisine bu etken maddeyi edinebilmek için hayvanlara kötü muamele yapmak girdiği zaman gerçekten rahatsız oluyor ve özellikle göz göre göre bu ürünleri tüketen insanlara anlam veremiyoruz.

Göz göre göre tüketmeyen insanlar için buraya bir not düşelim; Kopi Luwak kedisi doğada bu çekirdekleri yemekten hoşlanıyor fakat kedilerin dolaştıkları alan çok geniş olduğu için; bir marka için bu kedinin dışkısı bulup, içinden kahve çekirdeklerini ayıklamak ticari olarak mantıksız bir hal alıyor.

Dolayısıyla insanoğlu bu kedileri alıp kafeslere tıkıyor ve önlerine bol bol kahve çekirdeği koyuyor. Dünyanın en pahalı kahvesini üreten çiftçi de çekirdeği, ormanda saatlerce iz sürerek bulduğu doğal Kopi Luwak kedisi dışkısından değil, kafesten topluyor.

Dolayısıyla eğer boşa harcayacak bir 5000$'ınız varsa lütfen bu parayı - yüzünüzde geçici bir gerginlik yaratmak için - doğada özgür yaşayan hayvanları kafese koyup önüne de yemek olarak sadece kahve çekirdeği koyan markalar, çiftçilere vermeyin.

Gidin gerçek bir iyilik yapın. Yüzünüz asıl o zaman kalıcı olarak aydınlanacaktır...

#Kozmetik

271 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?