600 Milyon Sokak Hayvanı Azime Ninelerini Bekliyor


Ankarada 77 yaşındaki emekli Azime İplikçi, hiç kimseden yardım almadan, kendi maaşıyla ciğer ve kuru mama aldığı sokak kedilerini beslemek için her gün üç saat yol yürüyor.

4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü'nde sokak hayvanlarına gösterdiği duyarlılık ve özveriyle dikkat çeken Azime Nine, çocukluğundan beri hayvanları çok severmiş. Daha ortaokula giderken dahi bütün harçlığını kedilere ciğer alarak harcarmış. O zamanlar “Mahalleli adımı ‘ciğerci’ koymuştu” diyen Azime Nine, emekli olduktan sonra kendisini sokak kedilerini beslemeye, onları tedavi ettirmeye adamış.

Hürriyet'e konuşan Azime Nine “Sokaktaki hayvanların aç bir şekilde, çok büyük tepki alarak yaşadıklarını gördüm. İnsanların çok kötü davranışlarına maruz kaldıkları için bu hizmete başladım. Severek yapıyorum. Hiç kimseden yardım almıyorum. Kendi gelirimi onlara harcıyorum. Her gün 14 paket ciğer ve kuru alıyorum. Kar kış demeden bu işi yapıyorum. Mahallede 30-40 kedi var onları beslemek için 3 saat yürüyorum." diyor.

Biz de İstanbul Kedileri olarak, her yıl 4 Nisan'da, sayıları 600 milyona ulaştığı tahmin edilen sokak hayvanlarının durumuna dikkat çekmek için kutlanan 'Dünya Sokak Hayvanları Günü'nde, Azime Nine'nin yürek ısıtan hikayesini "Peki, ben ne yapabilirim?" diyen ve hiç bir şey yapmayanlara örnek olması için sayfalarımıza taşımak istedik. Dünyada kötü insanlar kadar, iyi ve isimleri her zaman duyulmasa da çaba gösteren insanlar var.

"Dünya Sokak Hayvanları Günü" resmi sayfasını bu linki takip ederek ziyaret edebilirsiniz 👉 https://www.strayanimalsday.org/

#4Nisan #DünyaSokakHayvanlarıGünü

166 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?