Zafer Tombi ve Arkadaşlarının!


İzmir Bayraklı ilçesi Ticaret Borsası İlkokulu’nda, üçüncü sınıf öğrencilerinin sınıflarında baktığı ve bir velinin çocukların sağlığı ile ilgili endişesi üzerineyse sahiplendirilen ‘Tombi’, dostlarının arasında geri döndü.

Öğretmen Özlem Pınar İvaşçu, öğrencileri ile geliştirdiği sıcak ilişki neticesinde 3C sınıfında kendine bir yer edinen ‘Tombi’nin sınıflarında barındırılması için okul yönetimiyle görüşmüş. Okul yönetiminin, öğretmenin bu talebine sıcak bakması ile ‘Tombi’, geçtiğimiz haftalarda tam bir hafta boyunca, 3-C sınıfı öğrencilerinin sınıflarında bir sıra arkadaşı olmuş. Bazı öğrenciler, ‘Tombi’yi beslemek ve onunla vakit geçirmek için okula vaktinden önce gelmişler.

Fakat bir süre sonra sınıfın öğrenci velilerinden biri, öğretmen ve okul yönetimine, bazı çocukların alerjisi olabileceği endişesini dile getirmiş ve bunun üzerine ‘Tombi’nin sınıfta barındırılmasına son verilmiş. 'Tombi'yi öğrenci velilerinden Nilay Coşardemir sahiplenmiş.

Yeri değişen ‘Tombi’nin aşırı kilo vermeye başlayınca, Coşardemir, durumu öğretmen İvaşçu’ya bildirmiş. Bunun üzerine, evinde üç kedisi bulunan İvaşçu, ‘Tombi’yi evine almış. Yalnız ‘Tombi’ burada da eski sağlığına bir türlü kavuşamamış.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, sosyal medyada başlatılan kampanyayı takiben durumdan haberdar olunca, ‘Tombi’nin çocuklar için sağlık problemi çıkarıp çıkarmadığının incelenmesini ve incelemeyi takiben kedinin sınıfa yeniden alınmasını istemiş.

Bu gelişme üzerine öğrencilerin sevgilisi ‘Tombi’ geçtiğimiz hafta Perşembe günü (22.02.2018) okula geri getirilmiş. Yuvasına geri dönen ‘Tombi’, arkadaşlarını okul bahçesinde sıra oldukları yerde karşılamış ve sınıflarına kadar takip etmiş. İvaşçu, ‘Tombi’nin tekrar aralarında olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Onun kendisini ait hissettiği yerin burası, öğrencilerin yanı olduğunu anladık” demiş. ‘Tombi’nin sınıfta olmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren velinin isteği üzerine, çocuğunun sınıfı değiştirilmiş.

Diken'in yaptığı habere göre öğrencilerden Simge Nur Aytekin, “Çok mutluyuz. ‘Tombi’ sınıftayken kimse koşmuyor, düşmüyor. Eskiden çok koşardık ve bazen derslerde konuşmalar olurdu. Şimdi o, uyanmasın, diye dersleri sessizlik içinde işliyoruz ve daha çok anlıyoruz” demiş. Bir başka öğrenci Tuana Tuntaş ise “Mektuplar yazdık, resimler çizdik ve sonunda aramıza döndü. Çok mutluyuz.‘Tombi’ çok akıllı bir kedi, hiçbirimizi unutmamış” demiş.

Bu kampanyadan biraz geç haberimiz olmuş olsada, konunun öğrencilerin ve sevgili Tombi'nin lehine sonuçlanmasına İstanbul Kedileri olarak çok sevindik ♡

#Tombi

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?