Seth Casteel'den Çarpıcı Bir Proje: "Sualtı Köpekleri"


Seth Casteel'in hikayesi bir kaç yıl önce köpeği Buster’ı fotoğraflamak istediği bir gün, yaramaz King Charles cinsi patisinin oyuncağının peşinden havuza atlamasıyla başlamış. Köpeğinin sudaki sevimli hallerini önce keyifle gözlemleyen Casteel, o gün Buster'ı bir su altı kamerasıyla fotoğraflamış.

Sanatçının Buster'ın su altı fotoğraflarını takiben çektiği benzeri su altı pati fotoğraflarını da internette paylaşması ile kısa sürede gördüğü yoğun ilgi, Seth Casteel'i New York Times’ın en çok satan fotoğraf kitaplarının yaratıcısı konumuna getirmiş.

Seth Casteel'e göre kendisini başarılı bir fotoğrafçıya dönüştüren şey hayvanlarla olan sıkı bağı. Suyun içinde köpeklerin meraklı, eğlenceli ve hedefe odaklanmış ilkel benliklerinin ortaya çıktığını söyleyen Casteel, "Underwater Dogs" (Sualtı Köpekleri) projesi fotoğraflarında öncelikli olarak bu gözlemlerini resmetmeye çalıştığını söylüyor. İnsanın modunu her daim yükselten ve sevgiden başka bir beklentileri olmayan bu canlılarla çalışmanın büyük bir ayrıcalık olduğunu da eklemeden geçmiyor.

Seth Casteel, projesi ‘Underwater Dogs’un büyük ilgi görmesi üzerine birbirinden sevimli yavru köpekleri suyun içinde fotoğrafladığı bir devam serisi niteliğinde olan ‘Underwater Puppies’ üzerinde çalışmaya başlamış. Yavru köpeklerle yaptığı çalışmalarda sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden sanatçı, havuzların çocuklar için olduğu kadar tüylü minikler için de potansiyel bir tehlike olduğuna dikkat çekmeyi hedeflemiş.

Yavru köpeklerin havuz konseptini anlayamadıklarına dikkat çeken Casteel, projesi kapsamında bugüne kadar toplam 1500 yavru köpeğe yüzme öğretmiş bile! Casteel yine bu proje kapsamında fotoğrafladığı bir çok barınak patisine de yuva bulmuş.

Casteel'in diğer çarpıcı fotoğraflarını incelemek için www.littlefriendsphoto.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

#Sanat

26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?