Kedilerle İletişim 101


RDKL - Kedilerin kuyruk, göz ve kafa hareketleri çeşitli anlamlara gelebiliyor. Bir kedinin kuyruğu dümdüz yukarı kalkmış bir biçimde veya dümdüz yukarıda ama ucu aşağı doğru kıvrık ise, kedinin mutlu olduğu anlamına geliyor. Kuyruk eğer ani hareketlerle kasılıyor ise bu kedinin endişeli veya heyecanlı olduğunun belirtisi olarak görülüyor. Bir kedi agresif hissediyorsa, yukarı kıvrılan kuyruğunun üzerindeki tüyler havaya kalkıyor, korktuğunda ise kuyruğu genellikle iki bacağının arasında oluyor.

Kedilerde gözbebeğinin genişlemesi ise iki farklı anlama gelebiliyor. Duruma göre kedilerde göz bebeğinin büyümesi kedinin oyun oynamak istediğine veya sinirlendiğine işaret edebiliyor. Kedilerin yavaş yavaş göz kırpması ise bir sevgi belirtisi kabul ediliyor.

Bir kedinin kulaklarının arkaya doğru yapıştırması o kedinin korkmuş, endişeli veya sinirli olduğunu gösteriyor. Dilini hareket ettirmesi ise bir kaygı belirtisi olabilir. Eğer bir kedi kafasını, gövdesini veya kuyruğunu bir insan veya başka bir hayvana sürtüyorsa bu onun o kişi veya hayvanı selamladığı ve benimsediği anlamına geliyor. Kedilerin insanlara ıslak burunlu bir öpücük vermesi veya sahiplerini yalamaları ise bir sevgi belirtisi kabul ediliyor. Eğer bir kedi yüzünüzü kokluyor ise, bu kedinin sizin kim olduğunuzu anlamaya çalışmasından kaynaklanıyor.

“Eğer kediniz kedi kumunu ıskalıyorsa bulunduğu yerde kendisini güvensiz hissediyor veya kendine güvenmiyor olabilir” diye konuşan Denyer’in asıl hedefi ise bir gün kendi programını sunmak. Denyer, bu sayede birçok insana evcil hayvanlarıyla nasıl daha iyi iletişim kurabileceklerini öğretmeyi hedefliyor.

#Haber

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?