MARKA & LOGO KULLANIM KURALLARI

İstanbul Kedileri Markası ve Logosuna Genel Kullanım Kuralları

 

Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından tescilli İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) marka, logo ve karakterlerinin kullanım hakkı sadece Rana Babaç Çelebi'ye aittir.

 

Sadece Rana Babaç Çelebi ile yazılı olarak anlaşma imzalamış olan kişi ve kurumlar, İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) marka, logo ve karakterlerini kullanabilir.

 

Bu sayfa İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) marka, logo ve karakterlerinin kullanımları konusunu netleştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bu sayfada beyan edilen hakların ve süreçlerin dışında, her ne amaçla olursa olsun İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) marka, logo ve karakterlerinin kullanımı durumunda yasal süreçler işletilecektir.

 

Marka, Logo ve Karakter Kullanım İzinleri  

 

Basın mensupları Basın Odası sayfamızda bulacakları tüm görsel materyalleri, mecra kısıtlaması olmadan (fotoğrafçı veya İstanbul Kedileri'ne (Cats of Istanbul)) kredi vererek kullanabilirler. Sosyal medya hesaplarımızda paylaştığımız görselleri üzerinde belirtilen kredileri silmeden ve/ya instagram web sayfamız üzerinden temin edebilecekleri siteye gömme (embed) kodları ile mecra kısıtlaması olmadan kullanabilirler.

Marka ortaklığı projelerimizde yer alarak İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) onaylı kampanya/tanıtım görsellerini sitenizde kullanabilirsiniz.*

 

*Kampanya bannerlarımız yalnızca özel projeler kapsamında sınırlandırılmış mecralarda ve kampanya süresince kullanılmak üzere, sözleşme imzalarını takiben kurumlarla direkt olarak paylaşılmaktadır

 

Marka, Logo ve Karakter Kullanım Sınırlamaları

 

İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) markası, logosu ve karakterleri, kullanım izini verildiği durumlarda, her zaman ve yalnızca İstanbul Kedileri ve/ya Cats of Istanbul olarak kullanılması gerekmektedir.  Marka, logo ve karakterlerimizin başkalaştırılıp, görsel şekil veya metin içerisinde farklı bir marka veya konuya ait olduğu hissiyatı uyandıracak durum ve usüllerde kullanılması yasaktır.

İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) markası, logosu ve karakterlerinin yazılı kullanımın izinleri, kullanım biçim ve mecralarını açık ve net olarak kapsamaktadır. Bu kuralların dışına çıkılması kesinlikle yasaktır.

 

Marka, Logo ve Karakter Kullanım Yasaklı Durumlar

 

İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) marka ve logo kullanımı ile ilgili yazılı onay alınmadığı sürece İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) ekran görüntüleri, markası, logosu ve karakterlerinin aşağıda belirtilen ve belirtilmemiş olan tüm kullanım yer, şekil ve formatları yasaktır:

  • Pazarlama materyallerinizde (kartvizitler, broşürler, elektronik postalarınız vb.)

  • Dijital varlıklarınızda (sosyal medya hesapları, websiteleri, uygulamalar vb.)

  • Her tür eşya ve üründe (giyilebilir her tür tekstil ürünü, bardaklar, kahve kupaları, kalemler, bloknotlar, oyuncaklar (El yapımı veya değil her tür ürün))

 

Yukarıda belirtilen durumlara sınırlı kalmamak koşulu ile ve dahilinde İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul)’a atıfta bulunmak, İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) marka, logo ve karakterlerini kullanmak, 3. şahıslarda sizin/markanızın İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul)'un bir parçası olduğunuz izlenimini yaratabilir.

 

İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) kelimesinin alan adı olarak kullanım hakkı Rana Babaç Çelebi'ye aittir. İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) vb. benzer kelimeler kullanılarak web sitesi ismi/alan adı başvurusu yapılması ve/veya alan adının kaydettirilmesi yasaktır. Bu işlemleri gerçekleştirenler hakkında gerekli yasal takip başlatılacaktır. ,

İstanbul Kedileri (Cats of Istanbul) web sitesinin başka sitelerin içine yerleştirilmesi kesinlikle yasaktır.  

 

 

*Marka, logo ve karakterlerin kullanımına yönelik lisans almak ve her tür sorunuz için bize e-posta gönderebilirsiniz.

Cats of Istanbul © 2021

Tüm hakları saklıdır.

Popüler Sayfalar

Cats of Istanbul

PATİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?